Aki járt már néhány angol háztartásban, az tudja, hogy a tisztaság nem feltétlen prioritás a számukra. Amikor beköltöztünk ezt eléggé nehezményeztem, de aztán néhány takarítás után rájöttem az okára. Angol módra takarítani sokkal nagyobb kihívás, mint azt egy kontinentális lány elsőre gondolná.
Az egyik nehézséget maga a porszívó okozza. Ahogyan minden itt Angliában, a porszívó is más, mint bárhol a világon: itt álló típus van, valamint méretét, súlyát és erejét tekintve is felér egy ipari takarítógéppel. Kanyarodásra nem képes, ezért egy kézzel kezelve legfeljebb egy csíkban tudsz porszívózni. De van a tetjén egy fogantyú így két kézzel egy csíkkal arrébb tudod emelni. Igaz, hogy ilyen esetben az alja lefittyen és kiköpi a felszívott por felét, de amint leteszed, ezt újra fel tudod szívni.
A másik problémát a padlóburkolat okozza. Két féle létezik: konyha és fürdőszoba szigorúan linoleum, minden más a lépcsőháztól a hálószobáig padlószőnyeg. A porszívó olyan erős, hogy a szőnyeg szálait először felkaparja, majd felszívja. Így a porral együtt a padlószőnyeg is szép lassan eltűnik, és lakásmérettől függően takarításonként kétszer-háromszor kell zsákot cserélni. De még a porszívó sem képes a különböző foltokat felszívni, így előbb-utóbb padlószőnyeg cserére van szükség. Gondolom ez elég gyakran történik, mert ahelyett, hogy a macerásabb megoldást választanák, az újat egyszerűen ráfektetik a régire. Így a harmadik csere után az ajtókat már nem lehet becsukni.
A linóleum ellenben sokkal praktikusabb, mert a foltokat fel lehet mosni. Igen ám, de valami oknál fogva, a linóleumot nem szokás leragasztani. Mivel nincs leragasztva, a bivalyerős porszívó azonnal feltépi, így a takaritást azzal fejezed be, hogy újraburkolod a fürdőszobát.
Utolsó kommentek